28.12.2008 Kralupy nad Vltavou - trénink

 

- Alfík opravdu běhat coursing nebude :). Byly jsme na tréninku, přihlásila jsem ho na licenci, ale jakmile se vzdálil na určitou vzdálenost, okamžitě hledal paničku :).

Takže bude jen běhat tréninkově pokud na nějaký coursing pojedem :)

 

Byla s námi i Netty z Haliparku, která ač mladičká okamžitě pochopila očem to je, první běh trochu kopírovala kladky,ale druhý běh už si pěkně nadbíhala, určitě je to coursingová naděje :).

 

Jeli jsme tam hlavně kůli afghánům, vzali jsme Čejný a Kenyho a oba běželi moc pěkně :).

 

Čejný+Keny Netty Alf
Čejný + Keny Netty Alfík
Alf Alf Alf
Alfík Alfík Alfík

 

video z 1.běhu :)

 

 

_________________________________________________________________________________

30.3.2008 Kralupy nad Vltavou

 

-vydali jsme se s naším Kašparem ( Casper Nika) na coursing do Kralup, Alfíček samozřejmě nebude přeci doma a jelikož číňani běželi v sobotu ani mě nenapadlo, že by mohl Alfíček běžet. Ale když se mě už asi 5-tý člověk zeptal jestli Alfík poběží a že může běžet trénink, tak jsem neodolala zase to vyzkoušet a přihlásila jsem ho s tím, že poběží 10m a bude mě hledat :).

První běh Alfík opravdu běžel kousek a pak hned paničko kde jsi!!!, ale po mém navigování doběhl nadšeně do cíle a předvedl i ukázkový zákus kůžičky, opravdu nemá problém se zájmem o kůžičku,ale je tam halt velká fixace na mě :).

Druhý běh byl o poznání lepší, Alfík běžel skoro celý běh, jen jedno malé zaváhání a hledání paničky :), ale jinak běžel jako vítr a opět perfektní zákus :). Mám z toho opravdu dobrý pocit.

 

Video jak Alfík běžel - to je ten druhý lepší běh :)

 

 

coursing jako vítr zákus
zákus zákus zákus

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

5.8.2007 Gremagility, Svojanov

 

- Alfíček si po dlouhé době zase zkusil coursing, nečekala jsem že poběží,ale Alf se rozeběhl za střapečkem s chutí, ale jakmile viděl že se vzdálil moc daleko oděmě hned se vracel zpátky za mnou abych ho tam někde náhodou nezapomněla, ale já jsem na něj zavolala ať chytí kůžičku tak se zase rozeběhl za kůžičkou, no s několika vraceními za mnou nakonec Alfíček oběhl celé kolo 300m :o) a získal tak 1.místo v soutěži začátečníků, pár dní po coursingu jsem navštívili kamarádku co má 5 chrtů a ti běhají coursing a Alfíček si s nimi zaběhal a zkusil si roli střapečku, ale chrti byli úžasní, nic mu neudělali, nějaké fotečky jsou ve fotogalerii :)

 

FOTOGALERIE

_____________________________________________________________________________________________________

Coursingový trénink v Radslavicích 19.2.06

Po nadějném začátku na coursingu v Blansku jsme se vypravili plný nadějí na coursingový trénink do Radslavic. Jela tam kamarádka se salukama tak jsme se k ní přifařili a vyrazili na coursing (no cestou tam jsme trochu bloudili v Přerově), ale nakonec jsme dorazili na místo určení :o). Cestou teda byla moc velká mlha ale nakonec byl krásný slunečný den...

Clarisa (co jsme s ní jeli) měla s sebou ruční naviják tak jsem si to zkusil se rozběhnout,ale tam bylo okolo tooooolik zajímavejch věcí, že jsem o nějaký střapec nejevil zájem. No když mi Monika řekla běž tak jsem chvíli vypadal jako že mě to zajímá (viz foto),ale když jsem se od ní vzdálil tak už tam zase byli ti ostatní pejskové :o). No radost ze mě neměla,ale co už, víte kolik tam bylo sněhu? 20-30cm no a běhejte v tom...

vypadám, že mě to zajímá             kamarád RR

Pak jsme to zkusili ještě jednou na velkým kole to byl propadák, ani jsem se nerozběhl, ale Clarisa pustila saluku (Alfu) a ta si mě ani nevšimla a běžela okamžitě za střepečkem a já tam stál jak bulík a nechápal jsem co se děje (no ostuda).

Uvidíme jak bude moje coursingová kariéra pokračovat. Asi to ještě zkusíme až nebude tolik sněhu a budeme mít odvoz a třeba to půjde.

Z Radslavic jsme dojeli domu nabaštil jsem se a šel jsem hned spát, bylo to opravdu únavné :o)

_____________________________________________________________________________________________________

Tak jsme byli na našem prvním coursingu  (tedy já na prvním, panička už někdy na coursingu byla).

Coursing se konal 22.10.05 v Blansku, kde bydlí můj tatínek, tak jsme se bez váhání vypravili. Ráno vstávání nic moc, venku zima,ale ve vlaku topili takže cestu jsme přežili bez úhony. Když jsme dorazili do Blanska čekal na nás na nádraží můj tatínek, to bylo shledání :o), dokonce jsme se ani nechtěli sežrat a hráli by jsme si, ale Ginn je výstavní pejsek a má strašně dlouhé chlupyska (doufám, že jednou budu mít stejně dlouhé). Takže z hraní nic nebylo, ale stejně jsem po něm skákal a umazal jsem ho (ale pst). Doprovodil nás na místo konání coursingu a zase šel domů aby se moc nezamazal. Ještě se nás snažili vyfotit, ale moc jsme nespolupracovali takže jsme jim to pěkně kazili :o). No to už jsem samozřejmě vypadal jako čuňátko, nožičky zablácený až nahoru, musím Vám říct, že když mě viděla panička Ginna (Jarka) tak jí málem kleplo :o), ale co, poradila nám jak se starat o chloupky aby dobře rostly i když budou mít takovou zátěž (já jsem totiž strašně temperamentní takže chlupy dostávají co proto).

Takže zpátky k coursingu, na kůžičku jsem se nekoukal, když běhal někdo jiný tak mě to nezajímalo, ale když jsem přišel na řadu tak jsem se do kůžičky nejdřív zakousl,ale pak jsem si všimnul, že se mnou běží ještě nějaký jiný pejsek, tak jsem si řek, že když on je rychlejší tak já už se za ním honit nebudu. Ale když si ho chytili a přeci jsem se dostal ke kůžičce tak jsem ji zakousl s chutí a zájmem. Tak se rozhodlo, že druhý běh poběžím sám. Jarka od Ginna tam měla s sebou Peruánského naháče (teda řeknu Vám ten byl holej úplně celej :o). Jarka se bála aby vůbec běžel, že prý ho to vůbec nezajímá, ale Mayta (tak se jmenuje) se jejími obavami nenechal rozházet a hned první běh běžel jako profík :o), ještě tam byla kamarádka s dalmatinem Ričím a ten taky běžel moc moc krásně. Jo ještě tam byl jeden naháček (Krejg), a ten běžel úplně nejlíp :o) (je to ostřílenej závodník).

Také tam byla možnost si vyzkoušet agility tak jsem to samozřejmě zkusili. Šlo mi to obstojně :o).

Při druhém běhu jsem tedy běžel sám, to bylo žůžo, vyběhl jsem jako střela ani nestačili tak rychle táhnou střapec, takže se panička bála abych nenarazil do první kladky (už se jí to totiž prý na coursingu stalo s afghánkou, narazila na kladku a pak kulhala a měla i vyražené zuby), no kladku jsem úspěšně minul a střapec jsem dostihl a v půlce dráhy jsem ho zakousl, tak ke mě musela Monika doběhnout a startoval jsem znovu z toho místa, super zase jsem vyletěl jako střela,ale najednou předemnou člověk a mířil na mě něčím (prý to byl Jíra s foťákem) tak jsem se lekl a zase mě to vykolejilo, ale nakonec jsem v cíli střapeček zakousl :o). No doufám, že se časem přestanu zajímat o okolí a bude pro mě prioritní střapec, chce to cvičit :o). Mayta i Ričí běželi krásně i druhý běh a samozřejmě Krejg opět exceloval, běžel nádherně :o). Pak bylo vyhlášení výsledků, teda spíš jsme nafasovali dobroty a konec. No nám jel vlak domů až za 2 hodiny tak jsme se nacpali k Jarce domů. Mě narvali do nějaké krabice (prý přepravka), ale jsem byl unavený tak jsem spinkal a bylo mi to celkem jedno. Monika se pomazlila s Ginnem a tiše záviděla ty dlouhé chlupy :o).

Když jsem dojeli domů, tak jsem musel okamžitě do vany, no moc rád to nemám, ale vím, že pak dostanu něco dobrého tak jsem to teda vydržel :o).

No to je asi všechno z mého prvního coursingu (doufám, že nebyl poslední). Fotečky jsou ve fotogalerii.