18.12.10 Praha, Hala pro psy Libuš, neoficiální závody

 

- naše poslední letošní závodění. Do Prahy jsme vyjeli už dříve aby jsme měli dost času najít místo konání. Prezentace byla až v 17:00. Chvíli jsme jezdili kolem skladů, kde se to mělo konat než jsme našli tu správnou cestu :o).

Běhat večer Alfík není zvyklý, tak to podle toho taky vypadalo :o)))).

 

1.běh byl jumping, vyběhli jsme a celkem obstojně jsem Alfa dotáhla do cíle a paní rozhodčí, že neměli časoměřiče a že musíme běžet znovu .... tak znova... no bylo to znatelně horší než poprvé - byli jsme 2 účastníci tak jsme skončili s Alfínem na 2.místě :o).

 

2.běh - agility - Alfíka jsem nemohla za nic dostat na kladinu :(, prostě nechtěl, nakonec jí přešel, ale stylem - bojim bojim, a pak nešel ani na áčko... nevím co mu přelítlo přes nos.... takže disk

 

1.běh - ten opakovaný                                                                                                   2.běh - agility

         

 

_________________________________________________________________________________________________

4.12.2010 - Dvojzkoušky Krupá

 

- cesta do Krupé byla hooodně zajímavá. Míša přijela ke mě, že pojedeme mým autem, i když mi zrovna netopilo. Vyjely jsme cesta celkem gut a najednou po 20 km auto nejelo a kouř z kapoty. Zastavily jsme a zjistily, že auto je uvařené... super co teď? Kdo může uvařit auto v -20°C? no přeci JÁÁÁ!!!!!

No tak jelikož jsme měly ještě "dostatek" času tak že zkusíme dojet zpátky k nám a že pojedeme Míši autem. Povedlo se dojeli jsme domu, sice se srdcem v kalhotách :o), ale dojely. Přehodily jsme věci a vyjely opět do Krupé. Na místo jsme přijely a už byla naše prohlídka, takže jen tak tak :o).

 

Co napsat k povrchu a místu? Hledaly jsme záchod, marně, prý do sněhu... no co už :o). Písek se bořil jako blázen, no co už :o), aspoň že tam byla aspoň ta sedlovna, kde se dalo trochu rozmrznout :o))).

 

Jak jsme běhali se mrkněte na video - VESELE :o)))

 

 

_________________________________________________________________________________________________

28.10.2010, dvojzkoušky Kyje

 

- znáte někdo lepší způsob jak trávit svátek než na agility závodech :o)). Já tedy ne :o)). Takže jsme se vydali na dvojzkoušky do Kyjí.

 

Byla to naše premiéra v A2 :o))

 

1.běh - Alfík běžel celkem gut :o) 10.místo (poslední nedisklý)

 

2.běh - no teda k tomu já nevím co říct... Snažila jsem se Alfa dotáhnout do cíle, jelikož jsem si říkala, že když to vzdám, tak si to spojí a už nebude běhat nikdy... takže budem jezdit na závody a budem se snažit vše aspoň doběhnout :o))). Mrkněte na video, stojí to  za to :o). Byli jsme na parkuru 150s a normálně to běhali za asi 45s :o)))), Alfík se začuchal u slalomu...

 

 

 

FOTOGALERIE

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

9.10.2010 - O podzimní kvítek, Louny

 

- opět jsme se vydali na agi, na normální závody :o). Celý den bylo moc krásné sluníčko v tomto podzimním hnusu to bylo moc příjemné.

 

1.běh - Alfík vyběhl a zastavil se u dálky a že jí nepůjde, stoupl si na první element a koukal, nakonec ho povalil a pak to skočil, rozhodčí to ohodnotil jako Disk, že prý překážku nepřekonal správně, no zbytek běhu jsme celkem obstojně doběhli :o)), akorát minul zeď :)

 

2.běh - bohužel se běželo dvakrát kolem první skočky na které se začínalo a jakmile jsme jí míjeli poprvé tak Alfík zamířil do cíle... DISK

 

3.běh - no už se nechtělo ani mě, ale nakonec celkem dobrý, ale pod kladinou byl tunel a já jsem musela jít kousek dál abych ho oběhla a alf prostě na tu kladinu nešel....

 

Tak jsem si říkala, že další závody už přihlásím do dvojek, ale po tomhle si zase říkám jestli to má cenu... ale zase máme se diskat v jedničkách nebo ve dvojkách.... no uvidíme :o)))

 

 

 

FOTOGALERIE

_________________________________________________________________________________________________

28.9.2010 - Dvojzkoušky, Lovosice

 

- super den :o), ráno agility a pak jsme se jeli podívat na Holandské ovčáky do chovatelské stanice Hollandse Ster - foto

K běhům není potřeba komentář :o)), po třech dnech co propršelo jsem se bála jak to tam bude vypadat, ale bylo to super, terén moc dobrej a nakonec nepšelo takže úplně paráda :o)))

 

První běh - 2.místo D (z 5-ti - doběhli 3)

Druhý běh - 1.místo V (z 5-ti - doběhli 2) - toto je naše 3-tí zkouška za V teď se uvidí co bude dál :o))

 

Lovosice                           Lovosice

 

FOTOGALERIE

 

                                                                         1.běh                                                                                            2.běh, tento se mi moc líbí .o)))

       

 

_________________________________________________________________________________________________

19.9.2010 - Mariánské Lázně

 

- začalo to moc hezky - ráno v 6 hodin zvonek - pomalu se probírám a v tom mi to došlo - ZASPALI JSME... Letím dolů a křičím na Michalu: už jdu jen se oblíknu :o). Takže jsme vyjeli s malým zpožděním, ale dorazili jsme v čas :o)).

Agility se konaly v krásném prostředí na břehu rybníka, počasí taky vyšlo - na sluníčku bylo krásně, ale když přišel mrak tak byla hned zima :o)).

Mariánky

1.běh - agility - to byla pěkná motanice ani na chvíli jsem si nemysella, že by jsme to oběhli - a taky ne :o)) - DISK

2.běh - zkouška - to bylo tak lehké, že jsem si taky myslela, že to nedáme :o)), běželo se furt dokola jako do šneku :o) a dali jsme to, sice se Alfíkovi fáááákt nechtělo běžet, ale nakonec za V na 4.místě ze 4 teda no :o)) - naše druhá zkouška za V :o)))

3.běh - jumping - opět pěkná motanice - po jednom odmítnutí na skočce se pak Alfík 2x netrefil do tunelu a už tu byl zase DISK, tak Alf usoudil, že už to dneska stačilo a zamířil si to rovnou do boudičky :o))

 

Určitě to bylo tím, že byl unavený po výstavě :o))) - nevím na co to budu svádět příště :o)))

 

        

Mariánky

Mariánky

Mariánky

foto:Martina Sigmundová - díky :o))

 

FOTOGALERIE

_________________________________________________________________________________________________

17.7.10 - Dvojzkoušky Louny

 

- když jsem se ráno probudila bylo šílený vedro a dusno, než jsem měla vyjet začalo bouřit a strhl se ukrutný lijavec. Ani na chvíli jsem neváhala, že tam pojedu. Měla semnou jet ještě kamarádka s foťákem, ale ta si to kvůli dešti rozmyslela, tak nemám žádné fotky ani video :(, táta na mě koukal jako na debila, jako že někam jedu v tom počasí :o)).

Ale dobrý, celou cestu lilo. V Lounech už moc nelilo a celou dobu co jsme tam byli bylo krásně, chvílemi dusno a než jsme odjížděli tak i lezlo slunko. Ale cestou domu pršelo celou cestu a v Duchcově taky strašnej liják :).

 

Tak zpátky k běhům:

 

1. zkouška - jak jsem si probíhala parkur na prohlídce, zdálo se mi to strašně lehounké, ale byl to teda omyl :). Vyběhli jsme dobře a když nám scházeli 3 skočky k úspěšnému doběhnutí se Alfík zastavil u tunelu a měl jít na skočku stál asi 5 vteřin u tunelu, ale nedotkl se ho, bohužel v něm nakonec skončil jelikož jsem ho nedokázala odvolat...., ale co běžel krásně - takže DISK

 

2. zkouška - zdálo se mi to strašně těžký, byly tam pasti a říkala jsem si že když jsme zkurvili tu první tak tohle že už tuplem, ale opak byl pravdou. Povedlo se mi Alfína celkem dobře nabudit a celý parkur jsme doběli!!!!! Bohužel spadl z Áčka což se mu ještě nikdy nestalo a tím pádem měl odmítnutí a ještě k tomu 4,96 trestných bodů za čas, takže máme zkoušku za VD a ještě k tomu 4.místo z 9 :o), ale dobrý :)

 

_________________________________________________________________________________________________

3.-4.7.10 Sněžné :o) - konečně to vyšlo :o)

 

Už od té doby co mám Alfíka jsem se chystala na Sněžné, ale nikdy mi to nevyšlo, pokaždé do toho něco vlezlo a jela jsem v ten termín jinam. Letos to konečně vypadalo nadějně, ale asi 14 dní před Sněžným jsem se dozvěděla, že má kamarád narozeniny a že bude oslava, tak tím pádem by zase Sněžné padlo. Z oslavy nakonec sešlo a tak už nic nebránilo se vydat na Sněžné - konečně, moc jsem se těšila. Jeli jsme já, Lukáš Alfík a ještě jsme s sebou přibrali Janču a jejími kluky Jošinem a Danym a všichni jsme se vydali v sobotu v 8 táno na cestu do Sněžného. Ale ouha náš Fokusek se rozhodl, že nám cestu vůbec neulehčí nebo spíš úplně zkazí... Než jsme dojeli na dálnici začala svítit kontrolka na baterku. Zastavili jsme a už jsme nenastartovali... Naděje že se letos na Sněžné podívám začali opadat... Nakonec jsme autíčko nastartovali a dojeli jsme do vesnice před Duchcovem, kde jsme dojeli úplně. Volali jsme mojí ségře, která pro nás přijela a odtáhla nás domů. Moc jí děkuji i za půjčení auta, bez něj by Sněžné opravdu nebylo... Tak jsme přeházali věci do Felicie a vydali jsme se na cestu už po druhé, bylo 10 hodin. V Praze byla kolona jako kráva, ale nakonec po všech útrapách jsme na Sněžné dorazili v půl 3 odpoledne.

 

Když jsme se ubytovali v chatce, prohlídli jsme si areál, je to tam moc krásné. První aktivita, které jsme se zúčastnili byli dostihy k páníčkům - běh přes louku, na jedné straně držiči se psy na druhé páníčci a když se odstartovalo, tak pejsci měli co nejrychleji doběhnout k páníčkovi, Alfík byl trochu rozpačitý, že tam je kolem tolik pejsků, dostal se nakonec do finálové 6-ky, ale tam jsme skončili poslední :). Pak se konal běh chlapů :). Lukáš se musel zúčastnit povinně :o). Pak se večer konala módní přehlídka, té se zúčastnila jen |Janča s Jošinem :). Pak byl večer táborák a opékání buřtů.

 

Druhý den ráno sjme se probudili do krásného slunečného počasí. Nejprve se konalo velké focení pro sponzora a pak si každý do dvou mohl dělat co chtěl. Vyrazili jsme ještě s Lindou a Kimem a Bibinkou na blízký rybník. Alfík se koupal i když trochu nedobrovolně :). Zato Dany plaval jako o život, byl ve vodě jak doma, Kimek do vody taky vlezl a Bibinka jako správná lady vše pozorovala ze břehu :o).

Ve 2 hodiny se konal znalostní kvíz, 60 otázek o psech - naše trojice já, |Janča a paní co měla naháčka Vilíka jsme skončili na 3 místě :) v počtu správných odpovědí 42.

Pak se konala soutěž - předveď trik nebo nějakou dovednost se svým pejskem. Samozřejmě jsme se s Alfíkem zúčastnili a vyhráli jsme :). Druhé místo měla Eva Linhartová s Kačenkou - Eva si klekla na 4 - Kačenka jí vyskočila n záda, sedla si a nechala se vozit - moc super číslo :).

Nakonec se konali agility závody. Alfík vyhrál :o). A poté jsme museli ač neradi vyrazit na zpáteční cestu.

Všem moc děkuji za super víkend.

pár foteček zde

 

Alfíkovo běh agility, je to od půlky, ale neva :) Alfík s pohárem :)
číňánci a peruáni

 _________________________________________________________________________________________________

10.4.10 - Chlumec, Chlumecký lvíček a Mistrovství republiky čínských chocholatých psů a Peruánských naháčů

 

- takže po hrůze co nás potkala v lednu jsem si myslela, že Alfíno běhat nebude, protože se nožička neuzdraví. Ale nakonec jsme rekonvalescenci zvládli na jedničku a jeli jsme do Chlumce s tím, že to nějak dopadne. Alf naposledy běžel v loni někdy v září :) od té doby překážky neviděl :).

 

1. běh běžel naprosto úžasně - nemám pro to jiné slovo a to nepřeháním, akorát se vrátil z tunelu což jsem nepochopila, jelikož tunely měl vždy nejraději. Takže jsme zaběhli po 5- ti letech zkoušku MA1 na V s 5-ti trestnými body za odmítnutí. No super pocit :). Fakt radost :). A protože z 5-ti jsme doběhli jen 2, tak jsme k tomu ještě přidali krásné 2.místo :)

 

2. běh agility - no už to byl zase starý známý Alf - u myslím, že u slalomu a u tunelu se postavil do výstavního postoje a jak ho ovíval větřík tak to bylo fakt super, ale jen pro přihlížející, kteří se váleli smíchy :) pro mě to teda moc super nebylo :oD. Nakonec jsme zdárně došli do cíle s hafo chybama :)

 

3.běh jumping - no co k tomu říct - alf zaběhl do tunelu po té co překonal 3 skočky a z tunelu se vrátil a nechtěl do něj za žádnou cenu zpátky, takže za 3 odmítnutí DISK. Nakonec tunel proběhl, když paní rozhodčí zacpala vchod.

 

Alfíček si ještě odnesl titul Mistr Rebubliky v kategorii medium

 

Nevím co ho to napadlo, že nebude chodit tunely... snad to bylo jen přechodné. Uvidíme jestli ještě letos vyrazíme na nějaké závody, zatím nic naplánováno nemáme.

Jinak až na to že v půl 4 začalo šíleně pršet a jinak se celý den střídalo sluníčko s podmrakem to byl super den s mnoha přáteli jsme se tam setkali, pokecali o životě a bylo to moc fajn. Všem děkuji za super den :)

 

 

děkuji moc Evě Linhartové za tyto krásné fotečky Alfíka (www.pazzda.com)

číňánci a peruáni číňánci a peruáni číňánci a peruáni číňánci a peruáni

 

FOTOGALERIE - číňani a peruáni

 

FOTOGALERIE - ostatní